Perşembe

SEN-DER GENEL KURULU CUMARTESİ GÜNÜ YAPILIYOR

Senaryo Yazarları Derneği (SEN-DER), meslek birlikleri konusunu konuşmak üzere tüm üyelerin katılacağı bir toplantı düzenlemiştir. Dernekten gelen çağırıyı aynen yayınlıyoruz.


Değerli Üyemiz,

Gelinen noktada üyelerimiz bütünüyle anlamıştır ki, meslek birliği üyesi olmaksızın haklarının eksiksiz korunması yasal olarak mümkün değildir.
Biz bu çağrıda imzası olan, dernek kurucu ve yöneticileri olarak üyelerimizi, SETEM'e bir kampanyayla taşımak istiyoruz. Birliğimiz kuruluş sürecinde yaşadığımız yaşam ve çalışma koşullarının yarattığı pratik güçlükler, 70 üyemizin birlik üyesi olmasında da geçerli olacaktır. Bu nedenle SETEM yönetim kuruluyla sizleri tanıştırmak ve üye kayıtları için kuruluş aşamasında yaptığımız türden türden kolaylaştırıcı, hızlandırıcı ek tedbirler almalarını sağlamak ve kampanyaya öncülük etmelerini talep etmek üzere bir toplantı planladık.
25 Aralık 2004 Cumartesi günü saat 13:00 de Sinema Evi Toplantı Salonu’nda sizlerle toplanmak, genel bir yıllık rapor sunmak, 2005 yılı yaklaşımını konuşmak ve SETEM yönetim kuruluyla tanışmanızı sağlamak istiyoruz. Katılımınız ortak çıkarlarımız ve mesleki geleceğimiz için son derece önemlidir.
Saygılarımızla
Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu, genel kurula katılması için SETEM (Sinema-tv eser sahibleri birliği) yöneticilerine de çağırıda bulunmuştur. SETEM yöneticileri genel kurulda hazır bulunup, kuruluşları hakkında üyelerimizi bilgilendireceklerdir. SETEM'e yapılan çağırı mektubunu da aynen yayınlıyoruz.

SİNEMA VE TELEVİZYON ESERİ SAHİPLERİ
MESLEK BİRLİĞİ YÖNETİM KURUL’NASn Ersin Pertan,

Geçtiğimiz aylar içinde yaptığımız görüşmeler ve yönetim kurullarımızın ortak toplantısında da belirttiğimiz gibi, dernek üyelerimizin bir meslek birliğine üye olmaları mesleki çıkarları gereği bir zorunluluktur.
Şimdi, gelinen noktada üyelerimiz bütünüyle anlamıştır ki, meslek birliği üyesi olmaksızın haklarının eksiksiz korunması yasal olarak mümkün değildir.
Biz bu çağrıda imzası olan, dernek kurucu ve yöneticileri olarak üyelerimizi üyesi olduğumuz birliğe bir kampanyayla taşımak istiyoruz. Birliğimiz kuruluş sürecinde yaşadığımız yaşam ve çalışma koşullarının yarattığı pratik güçlükler, 70 üyemizin birlik üyesi olmasında da geçerli olacaktır. Bu nedenle yönetim kurulunuzun birliğimizin geçici yönetim kurulunun yaptığı türden kolaylaştırıcı, hızlandırıcı ek tedbirler alması gereklidir.
Bütün bu sorunları görüşmek ve sizlerle üyelerimizi tanıştırmak için 25 Aralık 2004 Cumartesi günü Sinema Evi Toplantı Salonu’nda bir genel üye toplantısı planlamış ve üyelerimize ilan etmiş bulunuyoruz.
Biz aşağıda imzası olan Sen-Der üyeleri şahsınızda bütün yönetim kurulunuzu toplantıya bekliyor, kampanyamıza öncülük ve kolaylaştırıcılık yapmanızı önemle rica ediyoruz.
Saygılarımızla

Safa Önal Macit Koper Erdoğan Tünaş Turgut Yasalar Haluk Ünal Neşe Cehiz Ayhan Sonyürek Ümit Ünal
Hakan Haksun Sulhi Dölek Barış Pirhasan1 yorum:

Adsız dedi ki...

genel kurul nasıl geçti? Giden varsa buraya yorumlarını yazsın lütfen