Çarşamba

SEN-DER MAİL GRUBU

Geleceğimizi birlikte örelim!
Bugüne kadar mesleki sorunlarımızı eşe dosta yakınarak çözemedik. Yakınmanın ötesine geçip sorunları masaya yatırabilmek için "Senaryo Yazarları Derneği/
SEN-DER " önümüze iyi fırsat olarak çıktı.
Bu fırsatı değerlendirmek elimizde.
· Sahip olduğumuz haklarımızı biliyor muyuz?
· Kazanmak için mücadele etmemiz gereken haklar var mı?
· Sorunlarımız, şikayetlerimiz nedir?
· Yapımcılarla yapılacak sözleşmeler neleri içermeli?
· Yapımcı, yönetmen ve diğer senaristlerle oluşan ihtilaflar nasıl çözülmeli?
· Senaristlerin ilkeleri neler olmalı?
Kuşkusuz sorulması gereken daha bir çok soru vardır. Bu soruları sorma ve yanıtlarını bulma vakti gelip geçmedi mi? Eteğimizdeki taşları ortaya dökelim artık! Her senaristin mutlaka söyleyecek bir sözü vardır. Yaşanan sorunlara farklı çözüm önerilerimiz olabilir. Yaratacağımız tartışma platformuyla her senaristin altına imza atabileceği meslek ilkelerini oluşturabiliriz.
Düşüncelerimizi e-mail ve web siteleri aracılığıyla birbirimize ulaştırıp yeterince tartıştıktan sonra "Senaryo Yazarları Derneği" bünyesinde yapılacak bir genel toplantıyla görüşlerimizi ortaklaştıralım! Altına imzamızı atalım!


Senaryo Yazarları Derneği (Sen-Der) bir Yahoo Mail Grubu oluşturdu. Sinema ve televizyonda eser sahibi olan senaryo yazarlarının başta telif sorunları olmak üzere pek çok sorunu vardır, meslekdaşlarımız burada bu sorunlarını dile getirecek, haberleşecek, düşüncelerini söyleyecek ve tartışabilecektir.

http://groups.yahoo.com/group/senaryodernek

web adresinden ulaşıp üye olabilirsiniz veya


senaryodernek-subscribe@yahoogroups.com

mail adresine mail atmanız da üyelik için yeterlidir.

Hiç yorum yok: