Pazartesi

KİMLERİ,NERDE,NASIL,GÖRDÜK?

Enis Fosforoğlu"nu Modakafe de altılı ganyan oynarken gördük…Kadıköy Belediyesi'nin 'Tiyatro Festivali"ne katılmış…Kendi yazdığı tek kişilik oyuna 5000 civarı seyirci gelmiş…"Demek ki seyirci bize aç,parasızlıktan gelemiyolar.Bedava olunca tıklım tıklımdı"dedi.…Yeni senaryolara ve tekliflere açıkmış…senarist arkadaşın bilgisine…

O sırada kapıdan, Kırık Ayna dizisi'nde Kadir İnanır ile oynayan manken/oyuncu Burak Hakkı girdi. Fosforoğlu ile selamlaştılar. Gravatlı ve grandtuvaletti.En dibe gitti, okey oynayanları seyretmeye başladı.

"Çocuklar Duymasın" dizisinde psikolog rolünü oynayan Nejat Birecik'i,eşiyle birlikte küçük kızını gezdirirken,Bostancı'da gördük. Çınaraltı kahvesinin önünde torunlarını gezdiren bir çiftle karşılaşıp,ayak üstü bebek muhabbeti yaptılar. Nejat Birecik rastladıkları bebeğin, senarist arkadaşı Müfit Can Saçıntı'nın kızı Duru olduğundan habersizdi.Hâlâ da habersiz…. Nejat Birecik'in kızının adı Defne imiş… Saçıntı'nın kızının adı Duru….

Bebek dedik de… Peker Açıkalın'ı, ismi ile müsemma kızı Şeker'le gezerken,hafta sonları Moda'da görüyorduk sık sık…Son zamanlarda göremiyoruz.

Moda dedik de…Oyunculuk ve yazarlığın yanısıra, yazarlık da yapan Levent Tülek ile Pelinsu Pir"i gördük…Moda'da "Kemal"in Yeri"ne doğru yürüyolardı. İçerisi tıklım tıklımdı.geçip gittiler.Konuşamadık.

Kemal'in yerinde Nimet Tuna ile kızını gördük…Nimet Tuna kimdir,diyenleriniz çoktur; Nimet Tuna, Onk Ajans"ta yıllarca yazarların ve özellikle tiyatro yazarlarının telif haklarını korumuş,bu uğurda mücadele vermiş,bir İstanbul hanımefendisidir. Onk Ajans'tan emekli oldu…Büyük kızı Neylan kaza geçirmiş.Ona da bakmak zorunda…O asaletinden taviz vermeyerek,hiçbir şey hissettirmemeye çalışıyor ama bir emekli maaşıyla bu işler zor…Bir iş teklifi alsa hayır demezmiş gibi geldi bize…

Yaşar Arak tatilden dönmüş…Eşi "Cano" ile birlikte Soyak sitesindeki evlerinde gördük…Bilgisayara "direksiyon" aparatı almışlar. Oğulları Alpcan araba yarışlarının başından kalkmıyor…Kendisi Tombrader'a kafayı takmış.sabahlara kadar bilgisayarın başından kalkmıyor…

Ömer Pınar'ı evinde göremedik.ziline bastık, kaçtık. Zaten evde kimse yoktu…Bir de utanmadan,"seyir defteri"nde bizi çaya çağırmış…Hiç yorum yok: